2.6.2018 - Pohádkový les

NOC KOSTELŮ 2018

25. 5. se v kostele sv. Václava uskutečnila Noc kostelů. Čtvrtý ročník byl zahájen zazvoněním zvonu a výstupem k věžním hodinám. Děti na zahradě tvořily drobné výrobky, které připravil DDM Raketa. Loutkové divadélko, s kterým připutoval pan lékárník Krouza z Jesenice, se vsuvkou holčiček hrající na flétny, potěšilo i pobavilo nejen malé diváky. Návštěvníky zaujala výstava liturgických mešních rouch v lodi kostela, někteří se přišli zaposlouchat do hry na varhany s doprovodem zpěvu. Letošní ročník byl ukončen úspěšným koncertem sboru Touch of Gospel.

5.5.2018 - Národní pouť v Žihli

Národní pouť Žihle

Je málo takových roků, kdy na žihelskou pouť vyjde počasí tak, že to lepší zkrátka už být nemůže. To byl právě případ letošní akce, která se tradičně koná u příležitosti konce druhé světové války. Po ranním krátkém koncertu dechové hudba Pavla Saka před Obecním úřadem se dal do pohybu průvod v čele s místními hasiči, aby položením květin uctil památku 273 obětem fašismu na žihelském hřbitově. Proslov starosty obce Františka Procházky doplnila česká státní hymna, letos v provedení místního pěveckého sboru. Mezitím se už v dolní části obce daly do pohybu atrakce. Úderem druhé odpolední začal i hlavní kulturní program - Žlutičanka, Verbež, Modrý cimbál nebo Heidi Janků, která pobavila nejen přítomné dospělé, ale potěšila i spoustu dětí tím, že je vzala do hry a nechala jim volné téměř celé jeviště. Večerní zábava pod širým nebem se nesla melodiemi kapely Diamant a celý taneční maraton pak zavšilo vystoupení rock'n'rollové partičky Mr.Feelgood.

30.4.2018 - Stavění májky v Žihli

25.4.2018 - Umístění nové věžičky na kapli Nejsvětější Trojice v Přehořově