Lampionový průvod - pátek 17.11.2017

12.11.2017 - Žihelský dýchánek

Vítání občánků

V obřadní místnosti Obecního úřadu Žihle patřil v neděli 29.října 2017 slavnostní okamžik čtyřem novým občánkům. Pozvány byly děti, které se narodily v období od září 2016 do září 2017. V úvodu slavnostního okamžiku vystoupily děti z místní mateřské školy s pásmem básniček. Poté v obřadní síni přivítal rodiče i nové občánky starosta obce František Procházka. Obec rodinám věnovala 2000 Kč, pamětní knížku s dárečky a maminkám kytičku.

Společné foto z leva :
Václav Činka, Štěpánka Kučerová, Aleš Cafourek, Viktorie Adamová

21.10.2017 - Motokros nad Žihlí

V sobotu 21.října se uskutečnil první ročník motokrosu nad Žihlí u hliniště.
Bohužel do dnešní doby jsme neobdrželi výsledky a informace, která organizace tento podnik pořádala.
Věřím že pořadatelé splní slib a tyto informace nám zašlou.

Volby 2017

Výsledky voleb ve dvou okrscích

Celkem                                                      I. okrsek                                                        II. okrsek

ELEKTRON SLAVÍ 40 LET

Vladimír  Polgár, Leon Dvořák, Jan Plevka, Zdena Barbořáková nebo Jaromír  Brunclík - původní členové kapely Elektron, tak jak jí znáte ze  sedmdesátých let. Ti všichni, a nejen oni, se zase znovu sejdou na  jednom jevišti a to v sobotu 18.listopadu 2017. Společně totiž  oslaví 40 let od vzniku kapely, která kdysi bourala sály a bez které se  neobešla žádná pořádná tancovačka v celém širém okolí. "Jedná se o  přeložený koncert z dubna, který jsme kvůli náhlým zdravotním potížím  dvou členů kapely museli zrušit," vysvětluje zakládající člen Elektronu  Vladimír Polgár a dodává, že půjde o mimořádný zážitek: "Je připravena  velká světelná show, videoprojekce, máme skvělý zvuk a spoustu hostů.  Myslím, že je zaděláno na pořádný mejdan, tak doufám, že se budeme bavit  nejenom my, ale i diváci, kteří přijdou zavzpomínat na staré časy."  Jako předkapela vystoupení kralovické uskupení Verbež.

Dětský den 2017

3.6.2017 -  Pohádkový les

26.5.2017 -  Benefiční koncert pro Satany

Žihelský sbor a Satan Bikers. Jakkoliv bizarně může znít toto spojení, vězte, fungovalo. V pátek 26.5.2017 se o tom přesvědčili návštěvníci Benefičního koncertu v Národním domě v Žihli. Spolek Žihelský sbor uspořádal v pořadí již třetí benefiční koncert na podporu muže, kterého v roce 2016 srazil nezodpovědný motorkář v rámci tradičních závodů veteránů na letišti u Hluboké. Ačkoliv klub Satan Bikers, který byl pořadatelem této akce, nezanedbal žádné bezpečnostní opatření, snaží se postiženému muži ze všech sil pomáhat. Zřídil například transparentní účet, na který může kdokoliv tomuto člověku, který si ponese z tragédie doživotní následky, poslat jakoukoliv částku. Po pátečním koncertu v Žihli na tento účet přibude dalších 13 tisíc korun. Pokud byste i vy chtěli přispět na dobrou věc, číslo transparentního účtu je: 2801120546/2010.

7.5.2017 -  Národní pouť 2017

Do tří dnů se letos rozfázovaly oslavy 72.výročí osvobození. Pouťové atrakce zaplnily žihelské náměstí, rozjely se už v sobotu dopoledne a svůj provoz ukončily až ve sváteční pondělní odpoledne. Hlavní program pak byl směřován na neděli 7.května. Nutno podotknout, že Pán Bůh měl Žihli opravdu rád a i přes nepříznivé předpovědi nadělil třídenním oslavám vskutku krásné počasí. Úderem deváté hodiny začala před Obecním úřadem vyhrávat dechová kapela Pavla Saka. V deset hodin se pak dal do pohybu tradiční průvod ke společnému hrobu 273 obětí fašismu. Odpolední program zahájila oblíbená trojice Pepíno Band, kterou diváci znají z programu TV Šlágr. Nejvlídnějšího přijetí a hojné účasti se pak dočkal Ivan Mládek se svým Banjo Bandem. Hodinové vystoupení sklidilo zasloužené ovace. Na jevišti se během pozdního odpoledne vystřídalo i seskupení Sebranka nebo plzeňská kapela Lignit, kterou v devět večer vystřídala Lucie revival. Ta dostala do varu i toho, kdo by snad měl tendenci se během večera nebavit. Závěrečný dojezd s Diamantem už byl pouhou třešínkou na pomyslném dortu letošní pouti. Zábava pod širým nebem končila až po třetí hodině ráno a poslední tančící dorazili do svých postelí až kolem páté. Žihelským pondělním klidným dopolednem se jen občas ozvala rána linoucí se od Plivátka. Tam probíhal Memoriál Josefa Kozy ve střelbě na pohyblivé terče.

FOTOGALERIE DOPOLEDNÍ PROGRAM

FOTOGALERIE ODPOLEDNÍ PROGRAM

Májka Žihle 2017

25.3.2017 - OBECNÍ PLES 2017

Tradiční Obecní ples se letos konal v sobotu 25.3.2017. Opět nacpaný Národní dům přivítal zkraje večera starosta obce František Procházka. K tanci a poslechu hrála skupina Narychlo. Enormnímu zájmu se letos těšila tombola. Ačkoliv lístků byl zhruba stejný počet jako v předešlých letech, bohužel se na všechny návštěvníky nedostalo. Byly rozprodány během deseti minut. Tímto se návštěvníkům plesu omlouváme a za rok se budeme snažit chybu napravit. S velkým ohlasem se setkala pánská a dámská volenka. 100 rudých růží zmizelo velmi rychle. Tančilo se ještě dvě hodiny po půlnoci, kdy se zároveň měnil zimní čas na letní, takže ti, kteří odcházeli domů ve dvě, ulehali do postelí až kolem půl čtvrté.

5.3.2017 - Mezinárodní den žen

Jako každým rokem i v roce 2017 přichystal starosta obce František Procházka pro ženy ze Žihle a okolí oslavu při příležitosti Mezinárodního dne žen. V požární zbrojnici se 5.března sešlo zhruba 60 žen všeho věku, které si přišly pochutnat nejen na svařáku a výborných koláčích, ale také na hudbě v podání kapely Sebranka. Čtyřhodinová párty se povedla a ovíněné dámy odcházely spokojeně rovným krokem do svých domovů. Oslava Mezinárodního dne žen uzavřela další pětilístek tradičních „nedělních dýchánků“, v rámci kterých v této sezoně v Žihli zahrál například Jan Kubík z Obory nebo Václav Žákovec.

11.2.2017 - Masopust 2017

Společná fotka