29.8.2020 - Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konané dne 2.10. – 3.10.2020

29.8.2020 - ROCKSTART FESTIVAL ROZTANČIL ŽIHLI

Po  všech zákazech, příkazech, nařízeních a covidech se v Žihli konala jedna  jediná letní akce, která měla do jisté míry vykompenzovat všechny  předešlé akce zrušené. Rozloučení s prázdninami se na Plivátku konalo v  rockovém stylu. Vystoupily kapely Lucie revival, Pilsen Queen Tribute  Band, X-Cover, Sebranka a Bára Zemanová se svou kapelou. Jedinou vadou  na kráse bylo zrušené vystoupení kapely Děda Mládek Illegal Band,  protože hlavní zpěvák kapely Mercí se potýkal s koronavirem. Akce  přilákala k žihelskému rybníku necelých 250 návštěvníků a dle ohlasů si  přítomní po dlouhé době užívali rockového nářezu dosyta.

13.9.2020 - Vítání občánků

5.9.2020 - Netradiční soutěž v požárním útoku

5.9.2020 - Myslivecká soutěž ve střelbě na asfaltové holuby a zajíce

1.8.2020 - Matračkyáda - Přehořov

V sobotu 1. srpna 2020 se na hasičské nádrži v Přehořově konal druhý ročník matračkyády, což je kombinovaný závod na nafukovacích lehátkách. Závod spočívá v přeplavání rybníku na lehátku, oběhnutí stromu na konci rybníku, přeplavání zpátky, udělat eskymáka upřestřed rybníku a zakončením vypití malého nápoje, to vše na čas. Letošnímu ročníku přálo velice pěkné počasí a vládla veselá nálada. Závod obhájil po loňském triumfu opět Zdeněk Smrt, který o pouhou vteřinu porazil Adama Worzischka, na třetím místě se umístil Lukáš Procházka. Chtěli bychom poděkovat obecnímu úřadu Žihle a uzeninám Procházka v Žihli za sponzorské dary. Samozřejmě i všem závodníkům a fanouškům za vydařenou akci. Těšíme se na příští ročník.

SDH Přehořov

20.6.2020 - Rybářské závody Odlezly - výsledky

8.5.2020 - Národní pouť 2020 zrušil Covid-19

"Taková  hezká pouť to mohla být," řekl by si leckdo při pohledu na oblohu a  teploměr v pátek 8.5.2020. Leč, osud a koronavir tomu chtěl, aby se  letošní květnové oslavy v Žihli nekonaly vůbec. A tak ve čtvrtek  7.5.2020 položili zástupci obce alespoň symbolicky několik věnců a  květin ke společnému hrobu u památníku obětem fašismu na žihelském  hřbitově. V následující dny pak uctily památku i další žihelské  organizace a spolky. Kompletní kulturní program se přesouvá na další  rok, takže kdo se těšil například na vystoupení Petra Spáleného nebo  kapely Kroky Michala Davida, už teď můžeme prozradit, že další Národní  pouť se bude konat v sobotu 8.května 2021.

16.4.2020 - Otevírací doba v Žihli v době koronaviru

Sběrný dvůr Žihle  - otevřeno sobota od 9.00 - 12.00

Česká pošta
Po-pá   8.00 - 12.00         14.00 - 16.00

Obecní úřad  od  20.4.2020
Pondělí a středa
7.00- 11.30          12.00 - 16.30

Praktický lékař dr. Gruber

Stejná ordinační doba, pouze v úterý je změna od 14.00 - 16.00
Doporučujeme pouze aktuní případy a omezení je v čekárně z důvodu odstupu 2 m.

Zubní lékařka MUDr. Tyrpeklová

Vážení pacienti,
Vzhledem k současné situaci pandemie COVID-19 pracujeme ve zvýšeném hygienickém režimu, abychom ochránili Vás i nás.
Postupně se snažíme navrátit do běžného režimu zdravotní péče.
Dodržujte čas předem domluveného objednání, aby v čekárně byl dodržován odstup min.2 metry
(stále platí omezení práce, při které se vytváří aerosol)
Žádáme Vás, pokud pociťujete jakékoliv příznaky onemocnění koronavirem, nebo máte zvýšenou teplotu,
popř. máte nařízenou karanténu, nebo jste v kontaktu s někým, kdo je v karanténě nevstupujte do čekárny.
Akutní péči i objednání předem konzultujte na tel. čísle 373 395 210.

1.4.2020 - Richard Polák, farář v Kralovicích

Milí občané Žihle a okolí,
Skoro ze dne na den se životy nás  všech velmi změnily. Vnímám tíži a náročnost současné situace. Řada lidí  je v karanténě, nemohou se stýkat se svými blízkými, mají o ně strach,  mnozí nemohou pracovat. Rád bych za naši farnost v Kralovicích nabídl  pomoc a naslouchal těm, kteří prožívají něco těžkého a potřebují se o to  s někým podělit.
Je moc důležité teď držet spolu a komunikovat.  Prosím každého, kdo by třeba měl nějaký ostych, aby ho odhodil. Rád budu  naslouchat každému, kdo mi zavolá, věřícímu i nevěřícímu. Komukoliv!  Volejte kdykoliv. Jsem pořád ve službě. S důvěrou Váš

Richard Polák, farář v Kralovicích

Volejte na 734 264 664

OBECNÍ PLES
S ohledem na Ministerstvem zdravotnictví přijaté mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID – 19 upozorňujeme, že
Obecní ples v náhradním termínu 4.4.2020 je ZRUŠEN.

Peníze oproti zakoupeným lístkům budou vraceny hotově na Obecním úřadě v Žihli, v úředních hodinách
PO: 8:00  – 11:00 hod.
ST: 13:00 – 16:00 hod.
nebo kdykoliv po skončení nouzového stavu.

Pro bližší informace volejte – 373 399 038 – p. Kašparová

8.3.2020 - Mezinárodní den žen