26.-27.9.2019 - Společné vystoupení Žihelského smíšeného sboru a sboru CHORALE CLAIR MATIN

31.8.2019 - OSLAVA 751 LET ODLEZEL

Poslední srpnovou sobotu dne 31.8.2019 jsme oslavili 751 let od první zmínky obce Odlezly.
V dopoledních hodinách bylo vše připravené a mohli jsme přivítat všechny, kteří se chtěli dozvědět více o historii obce, potkat se se zdejšími rodáky, a nebo jen ty, kteří se přišli podívat na bohatý kulturní program a podpořit organizátory akce.
Hlavním bodem tohoto programu byla beseda s paní PhDr. Jitkou Vlčkovou, která se svým manželem, s nesmírnou pečlivostí, připravila knihu o historii Odlezel. Také nesmíme opomenout vysvěcení naší nové zvoničky Páterem Richardem Polákem. Promítání filmu, kde hlavním tématem bylo Odlezelské jezero a vystoupení naší skupiny děvčat Krev a mlíko.
Po celý den si bylo možné zakoupit upomínkové předměty v podobě triček, plechových hrnků, sklenic a již zmíněné knihy Odlezly.
K poslechu a tanci hrála hudba pana Aleše Rusňáka. Bylo možné si prohlédnout výstavu dobových fotografií, obrazů okolní krajiny pana Valty a soch paní Věry Sidorjakové.
Samozřejmě bylo zajištěno občerstvení po celý den, skákací hrady pro malé i velké uličníky a plavby v lodičce na místním rybníku, kterou zajistily zdejší děti.
Krásné počasí podtrhlo pro nás tak vyjímečný  den  i tím, že k nám zavítalo zhruba 500 lidí. Rodáků, známých, ale i těch, kteří se přišli jen podívat. Tento nezapomenutelný den jsme zakončili vystoupením kapely Artur z Manětína.
Jelikož jsme malá vesnice a takhle velkou akci bychom sami nemohli pořádat, musíme poděkovat hlavně obci Žihle za finanční podporu, zejména panu Procházkovi a panu Grünerovi a za organizační zajištění.
Ještě jednou se sluší poděkovat manželům Vlčkovým, kteří zajistili nebývalé množství poznatků o historii obce, a hlavně vše poskytli zcela bezplatně.
Naše velké díky patří kamarádům z Chrášťovic a Přehořova a zaměstnancům OÚ, kteří nám pomohli se zázemím a přípravou občerstvení. Kdybychom měli vyjmenovat všechny ty, kdo nám nějakým způsobem pomáhali, tento článek by byl ještě na jednu stránku. A samozřejmě bychom neradi na někoho zapomněli.
Proto děkuje všem, jak za pomoc při organizaci, tak finanční podporu.
Současní obyvatelé Odlezel.

21.6.2019 - Školní akademie

15.6.2019 - Pohádkový les

VIDEO BUDE DODÁNO PO SESTŘÍHÁNÍ

24.-25.5.2019 - Volby do Evropského parlamentu v Žihli

11.5.2019 - Žihelská národní pouť

Říká se, že "každý den nemůže být posvícení". O letošní pouti to tedy  platí dvojnásobně. Poslední škaredé a chladné počasí jsme v Žihli měli o  pouti v roce 2014. Pak už bylo vždycky jenom hezky. Až do letošního  roku. Ano, bohužel rozmary počasí byly tím, co krásu květnových oslav  kazilo. Nicméně i tak se našla spousta občanů, kteří vyrazili za zábavou  i za vzpomínáním. Tradiční průvod vyšel od budovy obecního úřadu úderem  desáté dopolední a po položení věnců na společný hrob následoval projev  starosty Františka Procházky. Odpolední program si užívaly především  děti na atrakcích a dospělí u hlavního pódia. Vystoupila například  dechová kapela z Kralovic, plzeňské country a folkové uskupení Hop &  Šavani, kapela Chuť nebo Vláďa Hron, jehož ústy k přítomným promlouvalo  a zpívalo mnoho českých známých umělců. Večerní program pak patřil  ostravské sestavě kolem moderátora Petra Šišky - Legendy se vrací a  vrcholem večera byl koncert kapely Kabát revival Plzeň. Kdo do té doby  ještě seděl nebo jen postával u stánku s občerstvením, tak před půlnocí  už pařil přímo pod jevištěm. Jásalo se až do druhé hodiny ráno. Věříme,  že příští rok bude zase prosluněný.

27.4.2019 - Vítání občánků

V obřadní místnosti Obecního úřadu Žihle patřil v sobotu 27.dubna 2019 slavnostní okamžik čtyřem novým občánkům. Pozvány byly děti, které se narodily v období od července 2018 do prosince 2018. V úvodu slavnostního okamžiku vystoupily děti z místní základní školy. Poté v obřadní síni přivítal rodiče i nové občánky starosta obce František Procházka. Obec rodinám věnovala malý dárek, pamětní knížku a maminkám kytičku.

Společné foto z leva :

Barbora Šimková, Tobiáš Horák, Fabien Kozlok, Richard Kouba

30.4.2019 - MÁJKA 2019

22.4.2019 - VELIKONOCE V ŽIHLI 2019

23.3.2019 - OBECNÍ PLES LETOS TRHAL REKORDY

Letošní  patnáctý obecní ples byl po všech stránkách rekordní. Za vše jasně  mluví čísla. V sobotu 23.března 2019 si do žihelského sálu našlo cestu  247 návštěvníků, kteří si následně v tombole vyzvedli neuvěřitelných 578  cen. Dalších devět hlavních výher bylo slosovatelných a díky novým  pravidlům tomboly měli do poslední chvíle šanci vyhrát úplně všichni.  Hlavní cenu - televizi si pak odnesli manželé Brabcovi. I bar a výčep  hlásil zajímavá čísla. Vypilo se 534 piv a neuvěřitelných 9,5 litru  zelené, které zdatně sekundoval Jägermeister s necelými vypitými šesti  litry.
Hned po úvodním přivítání starostou obce Františkem  Procházkou se objevily na tanečním parketě první páry, kterým vyhrávala  žihelská kapela Elektron. Malý zádrhel nastal pouze v podobě hlavního  hosta večera. Namísto ohlašovaného Dalibora Gondíka, který nachlazen  ulehl do postele, našel na poslední chvíli místo v diáři zpěvák Davide  Mattioli. Jeho osobité podání největších italských hitů nenechalo sedět  snad nikoho z přítomných. Poslední plesající odcházeli z Národního domu  kolem třetí ráno, kdy už je do nového dne vítal ptačí zpěv.

3.3.2019 - MDŽ Žihle

16.2.2019 - Hasičský ples