Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


 
21.3.2023 - Vítání občánků
 

V obřadní místnosti Obecního úřadu Žihle patřil v sobotu 12.března 2023 slavnostní okamžik  novým občánkům. Pozvány byly děti, které se narodily v období od října 2021 do ledna 2023. V úvodu slavnostního okamžiku vystoupily děti z místní základní školy. Poté v obřadní síni přivítal rodiče i nové občánky starosta obce František Procházka. Obec rodinám věnovala malý dárek, pamětní knížku a maminkám kytičku.

 
 

1. Společné foto z leva :
Tamara Kociňáková, Sofie Anna Blahožová, Richard Cafourek, Eliška Horáková, Václav Nekola, Jiří Masopust, Eliška Molcarová
 
 

 
2. Společné foto z leva:
 Adrian Polcar, Vít  Pavelka, Adéla Fialová, Adam Šubrt, Helena Bouřilová, Matěj Havel


21.3.2023 - Včera, dnes a navaždy

18.3.2023 - Obecní ples

5.3.2023 - Dětský ples

    
        Tradiční maškarní ples se v letošním roce po několikaleté odmlce konal bez hygienických omezení a všechny děti si jej náležitě užily. Uskutečnil se v neděli 5. 3. 2023 na sále Národního domu v Žihli a účast masek byla ohromující.
           Na všechny účastníky čekala řada zajímavých soutěží zaměřených na téma plesu „Mořský svět“. A tak si děti v průběhu odpoledne zatančily s mořskou vílou, vyzkoušely si vylovil mušle s perlou, naučily se Havajský tanec, sbíraly havajské květy, potrápil je odliv a příliv, uklízely pobřeží, zachraňovaly trosečníka a bojovaly o trůn Neptuna.
           Odpolední program nám zpestřila děvčata z tanečního kroužku Spectrum s nacvičeným vystoupení „ Diskáč“ . Na závěr plesu se konalo vyhlášení soutěže o nejkrásnější masku. Porota to opravdu neměla lehké, ale statečně se s tím poprala a vybrala deset masek v kategorii mladších a starších dětí. Odměnu si odnášela nejen chobotnice, medúza, krab, želva, mořská víla, ale i klaun, pirát, indián, víly, dinosaurus, beruška, zdravotní sestřička, jednorožec, kostka lega či Minecraft.
          Všem přítomným děkujeme za účast a těšíme se na Vás opět příští rok.


 
pedagogické pracovnice DDM
25.2.2023 - Hasičský ples


3.2.2023 - Komunikační služba MUNIPOLIS

MUNIPOLIS je aplikace jak dostávat informace z obce přímo do mobilu.  Mobilní rozhlas pro Žihli. V přiloženém PDF souboru je příloha jak se zaregistrovat.


29.1.2023 - Ledová show s Elsou

    
V neděli 29. ledna po obědě jsme v Národním domě v Žihli přivítali princeznu Elsu, Annu a sněhuláka Olafa z oblíbené animované pohádky Ledové království. Dětské hudební vystoupení plné tance, soutěží a překvapení přilákalo přes 170 dětí a rodičů ze Žihle a širokého okolí. Ještě před úplným začátkem bylo třeba doplnit několik židlí a stolů, aby si měl každý kam sednout. Všechny malé princezny a princové si příchod Elsy přímo vyburáceli a rozhodně nenechali Elsu či rodiče odpočinout.  Elsa a její pomocníci během hodiny a půl dlouhého představení naučili děti několik společných tanečků, odměnili ty nejšikovnější a na konci se i společně vyfotili. Snad se Else u nás v Žihli líbilo a zavítá se na nás se svou show opět podívat.  


28.1.2023 - Volba prezidenta - 2. kolo


21.1.2023 - Myslivecký ples

15.1.2023 - Nedělní lednový dýchánek
K poslechu hrála skupina  duo ToJa z Blovic.14.1.2023 - Volba prezidenta - 1. kolo


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky