Aktuality - Informační stránky obce Žihle a žihelského okolí

7.5.2017  Národní pouť 2017

Do tří dnů se letos rozfázovaly oslavy 72.výročí osvobození. Pouťové atrakce zaplnily žihelské náměstí, rozjely se už v sobotu dopoledne a svůj provoz ukončily až ve sváteční pondělní odpoledne. Hlavní program pak byl směřován na neděli 7.května. Nutno podotknout, že Pán Bůh měl Žihli opravdu rád a i přes nepříznivé předpovědi nadělil třídenním oslavám vskutku krásné počasí. Úderem deváté hodiny začala před Obecním úřadem vyhrávat dechová kapela Pavla Saka. V deset hodin se pak dal do pohybu tradiční průvod ke společnému hrobu 273 obětí fašismu. Odpolední program zahájila oblíbená trojice Pepíno Band, kterou diváci znají z programu TV Šlágr. Nejvlídnějšího přijetí a hojné účasti se pak dočkal Ivan Mládek se svým Banjo Bandem. Hodinové vystoupení sklidilo zasloužené ovace. Na jevišti se během pozdního odpoledne vystřídalo i seskupení Sebranka nebo plzeňská kapela Lignit, kterou v devět večer vystřídala Lucie revival. Ta dostala do varu i toho, kdo by snad měl tendenci se během večera nebavit. Závěrečný dojezd s Diamantem už byl pouhou třešínkou na pomyslném dortu letošní pouti. Zábava pod širým nebem končila až po třetí hodině ráno a poslední tančící dorazili do svých postelí až kolem páté. Žihelským pondělním klidným dopolednem se jen občas ozvala rána linoucí se od Plivátka. Tam probíhal Memoriál Josefa Kozy ve střelbě na pohyblivé terče.

FOTOGALERIE DOPOLEDNÍ PROGRAM

FOTOGALERIE ODPOLEDNÍ PROGRAM

Májka Žihle 2017

25.3.2017  OBECNÍ PLES 2017

Tradiční Obecní ples se letos konal v sobotu 25.3.2017. Opět nacpaný Národní dům přivítal zkraje večera starosta obce František Procházka. K tanci a poslechu hrála skupina Narychlo. Enormnímu zájmu se letos těšila tombola. Ačkoliv lístků byl zhruba stejný počet jako v předešlých letech, bohužel se na všechny návštěvníky nedostalo. Byly rozprodány během deseti minut. Tímto se návštěvníkům plesu omlouváme a za rok se budeme snažit chybu napravit. S velkým ohlasem se setkala pánská a dámská volenka. 100 rudých růží zmizelo velmi rychle. Tančilo se ještě dvě hodiny po půlnoci, kdy se zároveň měnil zimní čas na letní, takže ti, kteří odcházeli domů ve dvě, ulehali do postelí až kolem půl čtvrté.

5.3.2017 - Mezinárodní den žen

Jako každým rokem i v roce 2017 přichystal starosta obce František Procházka pro ženy ze Žihle a okolí oslavu při příležitosti Mezinárodního dne žen. V požární zbrojnici se 5.března sešlo zhruba 60 žen všeho věku, které si přišly pochutnat nejen na svařáku a výborných koláčích, ale také na hudbě v podání kapely Sebranka. Čtyřhodinová párty se povedla a ovíněné dámy odcházely spokojeně rovným krokem do svých domovů. Oslava Mezinárodního dne žen uzavřela další pětilístek tradičních „nedělních dýchánků“, v rámci kterých v této sezoně v Žihli zahrál například Jan Kubík z Obory nebo Václav Žákovec.

11.2.2017 - Masopust 2017

Třináctý masopust. Pro někoho je třináctka šťastné číslo, někomu nahání strach. Ačkoliv 11.února masopustnímu průvodu v Žihli přálo počasí, kapela i vstřícní obyvatelé obce, kteří nevěstu se ženichem v podání Petra Brabce a Petra Trylče všude vřele přivítali, letošní rej se nedá považovat za povedený. A to především kvůli opravdu nízké účasti masek. Přes tento drobný nešvar si však všichni přítomní zábavu užívali a nejinak tomu bylo i večer na tradiční tancovačce, kterou navštívilo na 70 obyvatel obce a okolí.

Společná fotka