z obce Žihle a okolí

14.12.2016 - Vánoční trhy

25.11.2016 - Rozsvícení vánočního stromu

Dýchánky

V neděli 13.11.2016 od 14:00 hod. začala již tradiční série posezení s českou písničkou. Vše zahájil Václav Žákovec s Annou Volínovou, které všichni známe z TV Šlágr. Při hojné účasti se tančilo a zpívalo až do večerních hodin. Samozřejmě nechyběl velmi oblíbený svařák a další občerstvení.
    Pokračování dalšího posezení s českou písničkou se uskuteční 11. prosince 2016 rovněž od 14:00 hod v Požární zbrojnici v Žihli, kdy zahraje již známé Duo METRONOM (Milan Kůsa a Jan Podroužek).
Všichni jste srdečně zváni.

Kniha o historii Žihle

V pátek 11.11.2016  od 16:00 hod. proběhl v hasičské zbrojnici slavnostní křest nové knihy o historii a významných památkách obce Žihle. Knihu napsali manželé Jitka a Pavel Vlčkovi.
    Slavnostního křtu se zúčastnili autoři knihy Jitka Vlčková a Pavel Vlček, starosta obce František Procházka, naši občané a zástupci sponzorů, díky kterým mohla kniha vyjít.  Po slavnostním křtu a krátkém představení knihy proběhl její prodej s autogramiádou samotných autorů.
   Knihu je možné zakoupit na pokladně OÚ Žihle za cenu 100,- Kč

Kreativita místních proměnila žihelské odpadkové koše k nepoznání

Není odpadkový koš jako odpadkový koš. V Žihli na severním Plzeňsku udělali z odpadových nádob skoro umělecká díla. Na odpadkové koše se tam jezdí dívat i turisté.

16.10.2016 -
Vítání občánků

V obřadní místnosti Obecního úřadu Žihle patřil v neděli 16.října 2016 slavnostní okamžik pěti novým občánkům. Pozvány byly děti, které se narodily v období od září 2015 do srpna 2016. V úvodu slavnostního okamžiku vystoupily děti z místní mateřské školy s pásmem básniček. Poté v obřadní síni přivítal rodiče i nové občánky starosta obce František Procházka. Obec rodinám věnovala bankovní miniúčet se základním vkladem 2000 Kč, pamětní knížku s dárečky a

maminkám kytičku.

Společné foto z leva :
Jakub Kouba, Martina Löwová, Tobiáš Procházka, Václav Ježek, Daniela Zíková

9.10.2016 -
Výsledky voleb 2016

30.6.2016 -
Fotbalový zápas Žihle - HC Plzeň

19.6.2016 - Dětský den

4.6.2016 - Pohádkový les

7-8.5.2016 - Národní pouť

71.výročí osvobození pojala letos obec Žihle vskutku velkolepě. Nejen organizačně, ale i co se týče programu. Zásadních změn se dočkalo rozestavění stánků a prodejců, kteří letos z nařízení Policie nesměli využít míst na autobusové zastávce, ale pouze prostor "za potokem". Celý areál byl tedy více kompaktnější. Tradiční průvod ke společnému hrobu 273 obětí fašismu vyrazil úderem desáté hodiny dopolední. Proslov starosty obce Františka Procházky doplnil Žihelský pěvecký smíšený sbor. Odpoledne a večer patřil zábavě. Na jevišti se vystřídaly kapely King Swing Milana Karpíška, kralovická Verbež nebo domácí Elektron. Největší úspěch a návštěvnost ovšem zaznamenala dvojice Josef Alois Náhlovský a Josef Mladý, jejichž výstupy rozesmály všechny přítomné. Hodinový koncert odehrál kolem desáté večerní i zpěvák Marek Ztracený, kterého vystřídala populární regionální formace Repelent. Kolotoče se točily až do jedné ranní, kapela hrála do půl třetí a za své vzalo 18 sudů piva. Poděkování patří i zaměstnancům Obecního úřadu Žihle, Sboru dobrovolných hasičů Žihle i dalším dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu, aby letošní pouť měla tu správnou chuť. A byla to vskutku velmi vydařená pouť.

FOTOGALERIE DOPOLEDNÍ PROGRAM

FOTOGALERIE ODPOLEDNÍ PROGRAM

19.3.2016 - 12. OBECNÍ PLES

Plesová sezona v Žihli vyvrcholila v sobotu 19.března již dvanáctým Obecním plesem. Zkraje večera přivítal návštěvníky starosta obce František Procházka a popřál k svátku všem přítomným Josefům, mezi kterými byl i host večera Pepa Melen. Kapela Jan Fernet a spol. hrála jako o život, tombola se rozprodala během dvaceti minut a úderem desáté vběhli na taneční parket bratři Kulhánkovy se svou světelnou show. Čas mezi jedenáctou a dvanáctou patřil idolu 80.let Pepovi Melenovi, který zazpíval své největší hity, včetně pecky Né,pětku ne. Před samou půlnocí se losovaly hlavní ceny tomboly a pak už se jen tancovalo a pilo. Cestu na Obecní ples si letos našlo přes 200 občanů Žihle.

6.3.2016 - Mezinárodní den žen

Jako každým rokem, i v roce 2016 přichystal starosta obce František Procházka pro ženy ze Žihle a okolí oslavu při příležitosti Mezinárodního dne žen. V požární zbrojnici se v neděli 6.března sešlo více než 70 žen všeho věku. Svařák, víno i rum tekly proudem a ženy tančily za doprovodu hudebního uskupení Sebranka. Čtyřhodinový taneční maraton se opět povedl a dámy odcházely spokojeně do svých domovů.

5.3.2016 - Dětský maškarní ples

V sobotu 5.března se konal tradiční dětský maškarní ples. Dům dětí a mládeže Raketa připravil spoustu soutěží, bohatou tombolu a dvě taneční vystoupení. I přes vlnu chřipek dorazil velký počet dětí i se svými rodiči a parket byl téměř pořád plný. Poslední masky odcházely ze sálu po čtyřech protančených hodinách kolem šesté odpolední.

6.dubna 2016 - Klíče na neděli

Od prosince 2014 do 31.prosince 2015 jsme každý den vyfotili Žihli a udělali jsme video, kde uvidíte jaké počasí bylo v roce 2015.

13.2.2016 - Masopust v Žihli

Dvanáctý žihelský masopust padl letos tuto sobotu 13.února. Čtyřicetičlenný průvod vedený ženichem (Radek Mudra) a nevěstou (Milada Sandnerová) vyrazil úderem desáté dopolední z místní Požární zbrojnice a obešel většinu obce. Žihlí se tak proháněli klauni, tři mušketýři, Zorro mstitel nebo věštkyně. Zpět do hasičárny se průvod vrátil lehce po čtvrté odpolední. Bylo tak hodně času připravit vše potřebné na večerní zábavu, při které zahrála Sebranka. O půlnoční překvapení se jako každoročně postaral Petr Brabec. Přímo před zraky všech přítomných předvedl omlazující operaci.

SPOLEČNÉ FOTO