Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kultura

OHLASY NA FILM

Zdeněk Troška chce obsadit žihelské herce do svého filmu

Vážení spoluobčané, snad si mnozí z Vás ještě pamatují na únorovou premiéru žihelské komedie Kdo uteče, vyhraje, kterou jsme pro Vás natočili o minulých letních prázdninách. Do žihelského sálu se na film přišlo podívat přes 200 lidí a přes dalších 50 si film posléze půjčilo u paní Novotné v obchodě Alvita. Za Váš zájem a přízeň bych Vám rád touto cestou ještě jednou poděkoval. Nejen mě, ale nás všechny, co jsme se na filmu podíleli, Váš zájem opravdu potěšil.

Už od začátku, co jsme s Martinem Karnetem začali psát scénář, věděli jsme, že film chceme pojmout ve stylu komedií Zdeňka Trošky. To se nám, myslím, povedlo a rozhodli jsme se, že pana Trošku pozveme na již zmiňovanou únorovou premiéru. Zdeněk Troška bohužel v ten termín nemohl, ale slíbil, že film rád shlédne jindy. Po několika měsících se nám podařilo sladit termín, který vyhovoval oběma stranám a nakonec jsem se se Zdeňkem Troškou sešel v Praze. Shlédli jsme film a musím říct, že na několika místech pan Troška opravdu vybouchl smíchy. Dostal jsem několik technických rad a připomínek a požádal Zdeňka Trošku, aby mi tedy řekl nějaké konečné hodnocení. Zde je přesný opis jeho zhodnocení:

"Měl jsem tu radost, že jsem včera v noci mohl shlédnout film Kdo uteče, vyhraje. Je to opravdu celovečerák, nemůžu říct, že to je filmeček, protože je to veliké dílo. Obdivuju všechny, kteří se na tom filmu podíleli – to znamená všichni herci a herečky. Kdo se mi líbil nejvíc – to byla Magdička (Milada Sandnerová), která jede na dovolenou do Alp. Ta byla bezvadná a opravdu, přísahám, ať se propadnu do západního Německa, jestli kecám, hned v dalším filmu, který bude tímto stylem veden a naladěn, si ji rád do filmu obsadím. Stejně tak chlapci, stejně tak dívky, které ve filmu hrály, hrály opravdu skvěle, s nasazením, se zaujetím, na mnoha místech jsem se opravdu pobavil, je to opravdu bezvadný film.

Mně mnoho lidí posílá svoje filmečky, svoje dílka, a někdy je to něco tak strašlivého, že to vůbec není ke koukání. Ale na tomhle filmu jsem se opravdu pobavil, potěšil, byť jsem na to koukal v noci a já jsem velký spavec, já chodím spát už v devět hodin, tak jsem to vydržel a potěšilo mě to. Takže se těším, že se zase sejdete při nějakém dalším filmu před kamerou a zase něco natočíte, já se na to zase rád podívám. A nebo se přijedu podívat i na natáčení a budu jenom takovej čumil někde vzadu, nebo kdyby mně pan režisér Jiří dal nějakou roli, třeba něco ve stylu: paní, nesu vám psaní…, tak bych byl úplně spokojenej.

Myslím, že všichni můžete být spokojení, dělali jste to s radostí, s nadšením, je to vidět, a myslím, že z toho můžete mít velikánskou radost. Zdravim."

Jiří Bláha





Kdo uteče, vyhraje – premiéra!

Po několikaměsíčním boji jsme se nakonec přece jenom dočkali. 10.února 2006 se v žihelském kině uskutečnila premiéra komedie Kdo uteče, vyhraje. Do kina přišlo neuvěřitelných 189 diváků.
Diváky nejprve přivítali a uvedli Petra Rambousková a Jiří Bláha. Ten potom předal panu Otto Hučkovi, který měl na filmu nemalou technickou zásluhu, becherovku jako "dík". Následovalo představení všech účinkujících a slavnostní pokřtění.
Pak už se jen tvůrci třásli, jaké budou reakce publika. A publikum nezklamalo. Největší úspěch měl téměř určitě Jan Novák a hned za ním dvojice Sandnerová & Směšný.

K nejúsměvnějším hláškám filmu podle reakcí patřily:
Jan Čapek: (pohlédne na flašku s vaječným koňakem) Je tady ještě něco jinýho než jenom tenhleten kohoutí mrd?
Jan Směšný: (k Miladě Sandnerové) A já ti zas řeknu, proč mají ženský studenej zadek! – Protože maj vepředu rozpáranej kožich.
Václav Klíma: (k Lence Knedlíkové) Půjdeš tancovat? (Lenka: Ano.) To jsem rád, aspoň si sednu.

Nezklamal ani dokument film o filmu a pokažené záběry. V nich opět zářil Jan Novák a Olinka Vintrová.

V pondělí 27.2.2006 měl film svou reprízu v kině v Plasích, kam přišlo přes 200 diváků. Komedie se shledala s podobným ohlasem jako v Žihli. Po filmu následovala ještě beseda s herci a tvůrci – Jiřím Bláhou, Janem Čapkem, Janem Novákem, Petrou Rambouskovou a Lenkou Knedlíkovou.

Na konci března bude film promítnut na Sklárně ve škole v přírodě.

Během měsíce března poputuje komedie za mistrem v tomto oboru a velkou kapacitou – režisérem Zdeňkem Troškou, který projevil zájem shlédnout tento film.

Reakce publika nás všechny moc těší. Spoluobčané i ostatní diváci se nás ptají, zda budeme pokračovat. Odpověď není jednoznačná. Námět na scénář máme, scénář samotný ne. Řada z nás totiž teď stojí před jedním úkolem – udělat maturitu. A pak – kdo ví, co s námi bude dál. Ale my už něco vymyslíme, vážení diváci a příznivci žihelského amatérského filmu. Držte nám palce a zachovejte nám dál svou přízeň.

A svoje nápady na nový film, náměty, prosby a žádosti pište na jiri.blaha@mujmejl.cz
Film si na VHS a DVD můžete půjčit a objednat v obchodě Alvita u paní Novotné.

O novinkách budeme aktuálně informovat na těchto webových stránkách.


Děkujeme za podporu…

Za celý tým
Jiří Bláha

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky