Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kultura

Magický krystal

21.5.2007

Promítání filmu se odkládá z důvodu problémů se zapůjčením kina Žihle. Proto s panem Bláhou uvažujeme o zakoupení promítacího zařízení a plátna. V případě, že zakoupíme promítačku budeme moci promítat i v jiných prostorách v Žihli (např. místní hasičárna, nebo po domluvě třeba i v místní škole). Z tohoto důvodu není zatím určeno datum promítání, ale zřejmě to bude až po prázdninách.

7.5.2007

V pondělí od 18,00 proběhla předpremiera filmu Magický krystal. Sešli se tam skoro všichni herci, kteří ve filmu hráli. Po shlédnutí filmu proběhlo hlasování, zda předvést film veřejnosti a většina rozhodla že ANO. Tímto je rozhodnuto a na začátku června proběhne promítnutí filmu v místním kině. Přesný termín bude sdělen po vyřízení všech formalit a po sdělení, kdy mají žáci volný termín.
Datum promítání bude sdělen na těchto stránkách a v Žihli budou vyvěšeny plakáty.


14.2.2007

Ačkoliv už schází jenom jemné dodělávky, přesto jsme při dabování zapoměli na několik vět, a bohužel chřipková epidemie zasáhla skoro všechny zůčastněné. Tak snad brzy ukončí nemoc a předpremiera by se mohla konat o prázdninách, které budou na konci února.

21.1.2007

Ano neděle byla pro náš film rozhodujícím momentem, protože jsme se konečně sešli a dabovali a dabovali.
Tímto oznamuji, že začne tvrdá práce a budeme ozvučovat film a když půjde vše bez problémů, tak možná za čtrnáct dní bude předpremiéra pro všechny, kteří se na filmu podíleli a když budou ohlasy příznivé, tak se s filmem pochlubíme i na veřejnosti.
Tak nám držte palce, ať se to podaří a snad se to bude líbit.

10.12.2006

Tak máme pro příznivce žihelského filmu dvě zprávy, jak se říká jedna dobrá, druhá špatná.
Tak ta dobrá. Podařilo se nám dotočit chybějící pasáž, na kterou jsme zapoměli. A taky jsme už část nadabovali.

A ta špatná. Bohužel někteří herci nemají čas na dokončení. Bylo mi oznámeno, že ani o prázdninách nemají čas. Podle mého názoru jde maximálně o dvě hodiny. Pokusím se je ještě jednou přesvědčit, ale když se to nepodaří, tak budeme muset opět čekat až vyšetří potřebný čas. O dalších pokusech budete opět seznámeni na těchto stránkách.


červenec 2006
Tak tu máme další nepříjemnou zprávu. Bohužel někteří herci nechtějí o prázdninách dokončit film, i když by se jednalo snad o jeden jediný den. Nedá se nic dělat a musíme počkat na začátek nového škoního roku a potom snad dopadne vše dobře.

Další zprávy, snad už příznivé přineseme po prázdninách.Jestliže v Žihli již skupina okolo pan Bláhy natočila dva úspěšné filmy, tak to byl příklad proč se o něco podobného nepokusit. A protože v Žihli již 18 let existuje kroužek výpočetní techniky, rozhodli jsme se také natočit film. Pro první výběr herců bylo vyhlášeno výběrové řízení. Protože ve filmu hrají pouze děti školou povinní, byl předpoklad, že když do školy chodí asi 150 žáků, neměl by být problém pro obsazení rolí. Výsledek překvapil očekávání, nepřišel nikdo. Museli jsme sáhnout do vlastních zdrojů a tak si zahrají ve filmu pouze žáci, kteří navštěvují tento kroužek. Protože i tak nás bylo málo a hrozilo že kluci budou muset hrát holky přibrali jsme další rodinné příslušníky.

Začali jsme natáčet v polovině prázdnin roku 2005. I když jsme počet herců silně omezili, byl obrovský problém sehnat najednou všechny čtyři hlavní herce. Výsledek byl že jsme natočili asi polovinu filmu. Po začátku školního roku se nám nakonec podařilo natočit všechny exteriéry. Plán byl přes zimu natočit interiéry. Opět se to nepodařilo a tak na jaře jsme konečně natočili zbylé záběry. Zůstal už jen problém film ozvučit a nahrát posynchrony. A tady jsme opět narazili na problém. Žihelskou školu navšívily plané neštovice. A tak si herci opět jeden po druhém předávali štafetu nemoci. Do dnešního dne, což je začátek června 2006 stále schází zvuk. A jak to vypadá tak premiera, která byla naplánovaná na podzim 2005, potom vánoce 2005, dále na jaro 2006 a nakonec konec školního roku se nepodaří. O prázdninách se to nehodí, ale věříme že začátkem nového školního roku bude vše připraveno a můžete se těšit na premiéru této novodobé pohádky.

Samozřejmě nechceme prozrazovat děj filmu, ale jen ve stručnosti. Dětem se do ruky dostane magický krystal, s jehož pomocí lze neomezeně kouzlit. Ale vyvstává otázka, co je vlastně důležité a jak to může dopadnout když se kouzlo nepodaří. A vrátit vše do původního stavu taky není jednoduché.

Ve filmu je velké množství trikových záběrů. Příprava a realizace na počítači zabrala velké množství času. A protože nemáme špičkový software, který používají profesionální programátoři, jsou některé triky zpracováni na takové úrovni jak to šlo nejlépe.

Jak už jsem popsal, natáčení provázelo a provází souhra nešťastných náhod, které znemožňují dokončení filmu. Ale to není všechno. Jestli je to tím že magický krystal nechává zmizet různé věci, tak při filmování po několika dnech záhadně zmizelo pětikilogramové závaží, které jsme používali pro zatěžkání stativu, a po natočení více jak poloviny filmu taktéž záhadně zmizel magický krystal. Sehnat nový byl obrovský problém, protože už se asi nevyrábí a tak jsme sehnali náhradní. Ten je sice jiný, ale myslím si to nebude mít vlit na film samotný. Až do posledního dne příprav jsem nevěděl jak bude vypadat kouzelný předmět. Vybral jsem krystal, protože mi připadal že je nerozbitný. Omyl. Po několika hodinách se jeden roh uštípnul, i když samozřejmě o tom nikdo nevěděl. Potom druhý roh a taktéž nový magický krystal už je taky lehce naštíplý.


V hlavních rolích hrají :
Petra Maroušková
Vojta Bureš
Patrik Janda
Jan Huček


V dalších rolích :
Jan Kulhánek
Robin Heidenreich
Martin Volek
Vojta Volek
Veronika Burešová
Lucie Jandová
Jaromír Kočka
Daniela Procházková
Lukáš Ženíšek
Michaela Maroušková
Otto Huček ml.


Zpracoval : Otto Huček

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky